Центр ветеранського розвитку відкрито на базі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля у Києві
Це вже другий ветеранський простір у Луганській області. Нещодавно такий заклад створили у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка у Лубнах.
«Центр стане потужним хабом для реалізації державної ветеранської політики, адже тут, у столиці, перебуває багато ВПО з Луганщини – зокрема, це родини наших Захисників та Захисниць. А ще – осередком підготовки кваліфікованих фахівців, які допомагатимуть повертатися до цивільного життя колишнім військовим. Саме профіль освітньої діяльності СНУ ім. В. Даля – право, фінанси, управління бізнесом, психологія – допоможе нашим ветеранам отримати необхідні навички для того, аби знову стати успішними в цивільному житті», – зазначив очільник Луганщини Артем Лисогор, який узяв участь у заході та подякував Уряду за підтримку наших закладів, а також обраний вектор роботи з військовослужбовцями.
«Наразі в Україні вже відкрито 22 центри ветеранського розвитку в рамках проекту Міністерства у справах ветеранів. Вони є важливою складовою формування і реалізації державної політики у сфері професійної адаптації й зайнятості ветеранів війни, зокрема юридичної та іншої допомоги в межах реінтеграції від військової служби до цивільного життя», – зазначила Юлія Кіріллова, заступниця Міністра у справах ветеранів України, яка також долучилась до заходу.
Як було зазначено, основними напрямами діяльності центрів ветеранського розвитку є: підготовка та організація навчання фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб; організація індивідуального освітнього вектору розвитку ветеранів війни та членів їх сімей; сприяння розвитку підприємницьких ініціатив серед ветеранів війни та членів їх сімей, у тому числі підтримка, супровід та забезпечення соціально-психологічного супроводу та правової допомоги ветеранам війни та членам їхніх сімей.
Наразі у структурі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля функціонують: вісім факультетів, Центр удосконалення освіти, науково-дослідний інститут, 36 кафедр, спільна філія НАН та МОН України, 12 галузевих та спеціалізованих науково-дослідних лабораторій.
Як зазначила ректор СНУ ім. В. Даля, доктор технічних наук, професор Ольга Поркуян, університет має достатній організаційний, науковий та людський потенціал для надання повного спектра соціальних та реабілітаційних послуг для ветеранів з Луганщини та їх родин.
Існуючий кадровий потенціал СНУ ім. В. Даля дає змогу забезпечити успішну реалізацію та сталість проєкту. В цілому в СНУ ім. В. Даля реалізують понад 50 освітніх програм та більше 30 короткострокових курсів перепідготовки різного спрямування, розробляються індивідуальні освітні програми за запитом слухачів та організацій. Для цього працює більше 300 осіб науково-педагогічного персоналу за різними напрямами. СНУ ім. В. Даля має всі необхідні дозвільні документи (ліцензії, сертифікати про акредитацію тощо) на здійснення освітньої діяльності за зазначеними програмами та курсами.
Фахівці Центру будуть проводити консультації з роботодавцями із залученням мережі комунікацій, досвіду та наробок центру розвитку кар’єри та підтримки підприємництва. Простір буде організовувати діяльність бізнес-інкубаторів, навчати відвідувачів бізнес-стратегії та бізнес-управлінню, надавати знання, допомагати формуванню навичок планування, ведення бізнесу, звітності, пошуку інвесторів та партнерів тощо. Для цього будуть залучені найкращі та досвідчені фахівці інституту економіки та управління.
Центр ветеранського розвитку розташований у приміщенні на балансі СНУ ім. В. Даля у Солом'янському районі Києва.
Під час заходу Артем Лисогор вручив Знак пошани «Захиснику Луганщини» Андрію Каньшину, колишньому оператору телебачення та режисеру НТРК «ІРТА», «ТК СТВ» (м. Сіверськодонецьк), ТРК «Акцент» (м. Лисичанськ), оператора знімальної групи телеканалу «Еспресо» у Луганській області, яким він був відзначений до професійного свята – Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку.