Прес-центр29 листопада 2024, 12:11

«Ветерани та ветеранки – це люди, які сплатили країні більше, ніж податки!» – Юлія Кіріллова під час «Діалогу з бізнесом» Луганщини

«Громади Луганщини продовжують роботу щодо реалізації Плану внутрішньої стійкості країни. За дорученням Президента Володимира Зеленського в межах напряму «Політика героїв» в рамках «Діалогу влади та бізнесу» разом із Міністерством у справах ветеранів України розпочинаємо широке обговорення питань працевлаштування ветеранів і ветеранок війни, розвитку ветеранського бізнесу», – заявив, відкриваючи сьому онлайн-зустріч із підприємцями, очільник Луганщини Артем Лисогор.

Голова облдержадміністрації акцентував увагу на законопроєкті (№ 10258) «Про ветеранське підприємництво», який у першому читанні підтримала Верховна Рада України: «Законопроєкт спрямований на створення сприятливих умов для започаткування та розвитку ветеранського підприємництва, вирішення проблем реінтеграції ветеранів війни в цивільне життя, тому його прийняття дуже актуальне», – наголосив він та запропонував підприємцям спільно розробити алгоритм дій щодо підтримки ветеранів.

Заступниця Міністра у справах ветеранів України Юлія Кіріллова, яка долучилась до заходу, поінформувала учасників про державну підтримку ветеранів. Зокрема, акцентувала увагу на постанові Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432, яка визначає порядок та умови забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни та членів їх сімей, а також повідомила про можливості отримання для розвитку власної справи мікрогрантів та грантів на безповоротній основі від Українського ветеранського фонду. За її словами, фондом вже підтримано понад 800 ініціатив. 

Юлія Кіріллова наголосила, що з 1 грудня стануть до роботи спеціалісти із супроводу ветеранів, а вже з січня відкриється новий добір фахівців, насамперед з числа звільнених з лав ЗСУ. Також Уряд передбачив 450,0 млн грн на розвиток ветеранських просторів у 2025 році.

«Ветерани та ветеранки – це люди, які сплатили країні більше, ніж податки!» – підкреслила вона роль Захисників та Захисниць України у суспільстві.

Про реалізацію державних програм для підприємств та підприємців, які включають в себе різні види компенсаційних виплат для ветеранів, повідомив директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський.

 «459 програм для підтримки ветеранів доступні у сервісі «Єдине вікно». Від початку року професійне навчання та підвищення кваліфікації за 95 професіями пройшли 2000 учасників бойових дій. Серед найпопулярніших – професії, пов’язані із керуванням БпЛА. Усі послуги безкоштовні», – зазначив він та додав, що наразі 10 колишніх Захисників  Луганщини отримали ваучери на навчання та опановують нові спеціальності.

Максимальна сума такого ваучеру близько 15,0 тис. грн. Крім того, ветерани та другі з подружжя  можуть отримати від держави грант для розвитку бізнесу у сумі від 250,0 до 500,0 тис. грн. 

Також учасників заходу поінформували про варіанти підтримки на регіональному та міжнародному рівнях та надали відповіді на запитання, поставлені підприємцями з Луганщини.

Зокрема, підприємиці з м. Попасна – Сніжанні Матковській – надане роз’яснення щодо внесення даних про комерційне приміщення до реєстру збитків та отримання компенсації за втрачений бізнес.
«На розгляд Кабінету Міністрів подано проєкт постанови, яка врегулює питання отримання компенсації за втрачене майно», – наголосив Артем Лисогор, підсумовуючи зустріч.