Екологія

Посилання Мапа сміттєзвалищ
https://ecomapa.gov.ua/ 

Підсумки передноворічного ялинкового буму

Новорічні свята майже позаду, отже перші підсумки вже можна робити.

З 1 грудня 2017 року райдержадміністрацією було розпочато комплекс заходів, направлених на посилення державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства у передноворічний період 2017 року.

З метою попередження самовільних рубок хвойних насаджень у передноворічний період 2017 року головою Новоайдарської райдерж-адміністрації видане розпорядження від 01 грудня 2017 року № 348 «Про посилення охорони хвойних насаджень у передноворічний 2017 року на території Новоайдарського району», яким передбачено комплекс заходів для органів місцевого самоврядування, ДП «Новоайдарське ЛМГ» та відділу поліції ГУ НП України щодо організації реалізації новорічних ялинок та недопущення самовільних рубок хвойних насаджень.

Підприємствами Новоайдарського ЛМГ заздалегідь був розроблений план-графік реалізації ялинок лісництвами з вказанням номерів телефонів відповідальних осіб, інформація була оприлюднена на сайтах лісо-мисливського господарства та райдержадміністрації і в районній газеті «Вісник Новоайдарщини».

Працівниками  державної лісової охорони  ДП "Новоайдарське лісомисливське господарство" були організовані оперативні рейдові заходи спільно з працівниками відділу поліції щодо виявлення та притягнення до відповідальності громадян, які  незаконно вирубують в лісовому фонді дерева. Для виконання цього завдання ДП "Новоайдарське ЛМГ" було проведено 27 рейдів, під час яких в с.Райгородка було виявлено 1 порушника, на якого складено адмінпротокол за незаконну рубку. Нараховано збитків на суму       399 грн. та накладено штраф у сумі 85 грн.  Лісопорушником  добровільно відшкодовано збитки та штраф  в повному обсязі.

Також, відділом поліції  ГУ НП були організовані рейди-перевірки місць торгівлі ялинками. За результатами було складено 3 протоколи за ст.160 ч.1 КУпАП «Торгівля з рук в неустановлених місцях» у таких населених пунктах: м.Щастя, с.Райгородка та с.Трьохізбенка. Матеріали направлено на розгляд до суду.

Хочеться навести деяку статистику по ДП «Новоайдарске ЛМГ»: при плані реалізації ялинок 4800 шт. було заготовлено 3000 шт., а реалізація склала 2924 шт. Також, з кожним роком зменшується кількість лісопорушників, а значить, проведені заходи з охорони лісових насаджень є дієвими.

Завідувач сектору

з питань інфраструктури

Л.Свирида

Про охорону хвойних молодняків у передноворічний період 2017 року

Настав грудень, і скоро в Україні розпочнеться передноворічна кампанія з реалізації святкових ялин і сосен. У зв’язку з цим актуальним є питання охорони хвойних лісових насаджень від незаконних рубок.

Для протидії браконьєрству Новоайдарською райдержадміністрацією видане розпорядження від 01 грудня 2017 року № 348 «Про посилення охорони хвойних насаджень у передноворічний період 2017 року на території Новоайдарського району», яким передбачений комплекс заходів для організації продажу молодняка ялинок та попередження самовільних рубок у передноворічний період. Зокрема, міському, селищному та сільським головам рекомендовано визначити місця для реалізації новорічних ялинок у населених пунктах та на ділянках за їх межами, а відділу поліції ГУ Національної поліції України спільно з ДП «Новоайдарське лісомисливське господарство» - здійснити перевірки щодо законності перевезення та торгівлі новорічними ялинками.

З метою проведення роз’яснювальної роботи серед населення про шкоду, що заподіюється незаконними порубками молодняків хвойних порід та про відповідальність за скоєння цих порушень,  адміністрація ДП «Новоайдарське лісомисливське господарство»  нагадує, що самостійна заготівля дерев без дозвільних документів заборонена. Придбати новорічні ялинки можна в лісництвах, де бажаючі зможуть самостійно вибрати собі новорічне дерево з числа зростаючих, що підлягають вирубці. Коштувати новорічні дерева в лісництвах будуть менше, ніж на торгових точках. Контактні телефони та адреси   лісництв можна знайти на сайті  підприємства (за посиланням в інтернеті  http://www.nl.luglis.gov.ua/informaciya-shhodo-realizaci%d1%97-novorichn...).

Також нагадуємо, що адміністративним кодексом України за незаконну рубку новорічних ялин передбачений адміністративний штраф у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85 - 170грн) і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (119 - 204 грн).  Порушнику, крім адміністративного штрафу, належить відшкодувати шкоду, заподіяну лісовому фонду за кожне зрубане дерево в розмірі від 399 до 703 грн. з конфіскацією заготовлених новорічних ялин. 

Ціни на новорічні ялинки на майданчиках державного підприємства лісомисливського господарства встановлені такі: ялинка висотою до 2 м – 84 грн., від 2 до 3 м – 90 грн., більше 3 м – 219 грн. На кожній ялинці має бути чіп зі штрих-кодом, який дає можливість отримати інформацію про місце вирощування та реалізації ялинок. Цього року планується продати 4800 ялинок по всім лісництвам району.

Ялинки, що будуть реалізовуватись лісомисливським господарством, вирощені на спеціальних ялинкових плантаціях і передбачені для спилювання у передноворічний період, тобто шкоди лісовому фонду таким чином не завдається.

Свято наближається, тож бажаємо всім гарного передноворічного настрою!

                                                                                                         

Л.В.Свирида

Завідувач сектору з питань

інфраструктури

 

В Новоайдарському районі оголосили комплексну памʼятку природи та ландшафтний заказник місцевого значення

Природно-заповідний фонд України — ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об’єкти, які мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів. В Новоайдарському районі налічується 19 територій та об’єктів природно-заповідного фонду, загальна площа яких складає 6421,3 га.

На території Новоайдарського району зустрічається багато видів рослин та тварин, чисельність яких з кожним роком скорочується. Головні причини, через які зникають рідкісні тварини і рослини – знищення середовищ їх існування та безпосереднє знищення їх самих. Більшість зникаючих видів охороняється Червоною книгою України, а деякі – Міжнародними конвенціями.

Найкращий спосіб зберегти рідкісні види тварин та рослин – зберегти середовище їхнього існування. Тому розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 27.06.2017 р. №428 «Про оголошення території Ландшафтним заказником місцевого значення «Великий ліс» та розпорядженням голови обласної державної адміністрації від    27.06.2017 р. №425 «Про оголошення території комплексною памʼяткою природи місцевого значення «Гора Куца» оголошено територію загальною площею 152,0000 га, яка, за даними Державного земельного кадастру, враховується в Олексіївській сільській раді Новоайдарського району Луганської області, ландшафтним заказником місцевого значення «Великий ліс» та територію загальною площею 156,0000 га, яка, за даними Державного земельного кадастру, враховується в Дмитрівській та Побєдівській сільських радах Новоайдарського району Луганської області, комплексною памʼяткою природи місцевого значення «Гора Куца».

Новоайдарщина долучилась до акції «Квітуча Луганщина» у рамках загальноукраїнського Дня довкілля!

За ініціативи голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза 8 квітня, на Луганщині, відбулась обласна акція «Квітуча Луганщина» у рамках Всеукраїнській акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою.

Новоайдарський район також долучився до акції. І 8 квітня 2017 року керівництво району організувало толоку на в’їзді до селища Новоайдар.

Загалом 238 небайдужих жителів Новоайдарського району власними силами навели лад на трасі сполучення «Сєверодонецьк- Новоайдар».