Інформаційні повідомлення

Прес-анонс Форуму партнерів «Стратегія розвитку Луганської області на період до 2020 року»

Організаторами Форуму, який відбудеться 28 липня 2017 року у Києві, виступили Програма розвитку ООН в Україні та Луганська обласна державна адміністрація.

На заході заплановано презентація оновленої Стратегії розвитку Луганської області на період до 2020 року, обговорення напрямів реалізації Стратегії та посилення координації зусиль на національному, обласному та локальному рівнях, налагодження партнерських відносин.

У Форумі братимуть участь голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, керівник Програми з відновлення та розбудови миру ПРООН Віктор Мунтяну.

Захід складатиметься з двох блоків – відкритої панельної дискусії «Майбутнє Луганщини» та інтерактивного обговорення на тему «Координація зусиль для реалізації Стратегії».

Під час роботи панелі та інтерактиву їх учасники обговорюватимуть питання бачення майбутнього Луганщини, які виклики постають на шляху розвитку та що треба зробити для реалізації Стратегії, які потреби є найбільш нагальними тощо.

Місце проведення: м. Київ, готель «Президент», вул. Госпітальна, 12.

Дата та час проведення: 28 липня 2017 року з 9:00 до 15:30.

Новий сезон обласний театр розпочне у відремонтованій будівлі, – Юрій Гарбуз

Перебіг відновлювальних робіт приміщення і прилеглої території Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру у Сєвєродонецьку перевірив голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

Завершується капітальний ремонт колишньої будівлі міського театру, яка порядку 15 років знаходилася в аварійному стані. У 2015 році вона була передана в користування переміщеного Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру.

«Будівля обласного театру готується до відкриття нового сезону, чекає на нього і творчий колектив. Незважаючи на необхідність проведення додаткових робіт, уже у кінці серпня театр урочисто зустріне глядачів», – розповів очільник Луганщини.

На цей час будівельно-монтажні роботи завершені на 85 %. У повному обсязі виконано прокладання мереж комунікацій, прокладання внутрішніх мереж електропостачання, тепло- та водопостачання, каналізації, встановлено комплексну трансформаторну підстанцію, прокладено слабострумні мережі. Також вже оздоблені фасади, ведуться роботи по їх освітленню, встановленню системи відеоспостереження, благоустрою прилеглої території, монтажу обладнання сцени.

Наразі ведеться будівництво фонтану з підведенням мереж та монтаж котельні на твердому паливі.

Нагадаємо, що у липні на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято протокольне рішення про внесення подання Президенту України щодо присвоєння Луганському обласному академічному українському театру статусу національного.

Юрій Гарбуз провів робочу нараду у консультативній поліклініці у Старобільську

Ця поліклініка на базі КУ «Старобільське районне територіальне медичне об’єднання», будівництво якої почалося ще у 2008 році, вже майже готова до прийому пацієнтів.

«Ми не тільки побудували приміщення, а й закупили сучасне медичне обладнання. У мене викликали зауваження система вентиляції приміщення та тротуарна плитка при вході, що була пошкоджена у ході ремонту. Тож, дав доручення у десятиденний термін виправити ці недоліки», – відзначив голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз за підсумками наради.

На будівництво консультативної поліклініки на 240 відвідувань у зміну було виділено 11,8 млн грн, у тому числі, за рахунок субвенції держбюджету місцевому бюджету 5,6 млн грн та 6,2 млн грн з обласного бюджету.

Приміщення збудовано з використанням енергозберігаючих технологій. На першому поверсі поліклініки передбачається обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями, також є розмежування за зонами надання допомоги – терапевтичної, акушерсько-гінекологічної та хірургічної.

Запланована кількість медичних працівників: лікарів – 31; середнього медичного персоналу – 43; молодшого медичного персоналу та інших – 23. За добу вони зможуть прийняти до 450 пацієнтів.

У минулому році за рахунок обласного бюджету для потреб поліклініки придбано 5 аналізаторів, рентгенівський діагностичний комплекс, мамограф, флюорограф, 2 електрокардіографа, аудіометр, фетальний монітор, 5 стерилізаторів, ультразвуковий діагностичний сканер, пневмотонометр, цистоуретроскоп оглядовий, діатермокоагулятор, цифрову ендоскопічну стойку та інше обладнання на загальну суму 15,3 млн грн.

Юрій Гарбуз наголосив, що цей сучасний лікувальний заклад вирішить проблему надання медичних послуг І ланки для майже 50 тисяч старобільчан та 20 тисяч вимушених переселенців, а також жителів сусідніх районів.

Очільник області оглянув стан капітального ремонту мосту у Старобільську

Роботи з відновлення мосту через річку Айдар проводяться за рахунок коштів ПРООН. Донором проекту виступив Уряд Японії, бюджет ремонту склав 190,000 дол. США. Завершення робіт очікується наприкінці вересня.

«Це важливий елемент внутрішньої логістики і транспортної артерії, що з’єднує північну частину Луганщини з Харківською областю. Тож, мною були дані доручення прискорити ремонтні роботи та покращити стан об’їзної дороги», – сказав голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз під час робочої поїздки.

У ході реконструкції замінюються залізобетонні балки, підкріплюються пролітні споруди мосту, який частково було пошкоджено у липні 2014 року. Здійснюються заходи для захисту металевих конструкцій мосту від корозії.

Також буде відновлено 200 кв. м дорожньої поверхні та встановлена нова система освітлення вздовж всього 250-метрового мосту.

По закінченні капремонту буде збільшена транспортна потужність дороги об’єкту до 10 000 автомобілів на день.

До Нового року 107 сімей переселенців мають отримати житло у Рубіжному, – Юрій Гарбуз

Сьогодні голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз проінспектував хід будівництва багатоквартирного житлового будинку для внутрішньо переміщених осіб у Рубіжному, розташованого у мікрорайоні № 7.

«За місяць знову перевірив хід ремонту цього будинку для переселенців. Хочу зазначити, що роботи йдуть за графіком. До мого наступного приїзду підрядник обіцяє встановити вікна на семи поверхах. Тож, Новий рік мешканці 107 квартир цього будинку мають зустрічати тут», – наголосив Юрій Гарбуз.

Будинок матиме три жилих під’їзди. Зі 107 квартир загальною площею 5770,68 кв. м буде 9 – однокімнатних, 53 – двокімнатні, 44 – трикімнатні та 1 – п’ятикімнатна.

Нагадаємо, що дім почали будувати ще у 90-ті роки, але невдовзі будівництво було припинено через недостатнє фінансування.
Реальна можливість відновлення робіт з’являлася лише у 2016 році завдяки коштам обласного бюджету, з якого було виділено більше 51 млн грн
.

Видано перший пільговий кредит для діячів культури Луганщини у 2017 році

Сьогодні, 25 липня, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз вручив ключі від квартири молодій мамі Олені Бахрєвій.

Вона стала учасником Програми сприяння забезпеченню житлом педагогічних та науково-педагогічних працівників, медичних працівників, працівників культури та мистецтв, держслужбовців, посадових осіб місцевого самоврядування у Луганській області на 2013-2017 роки. Розмір кредиту склав 94 % від нормативної вартості квартири. У даному випадку це 375 291 грн, які були виділені з обласного бюджету.

«Обласна влада докладає максимум зусиль для пошуків шляхів придбання доступного житла нашою молоддю, педагогами, науковцями, медиками та іншими працівниками. Головне, щоб вони відповідали умовам наших програм. Житло має стати доступнішим», – розповів очільник області.

Також  діють Програма забезпечення молоді житлом у Луганській області на 2013-2017 роки та Регіональна цільова програма будівництва (придбання) доступного житла у Луганській області на 2010-2017 роки.

Фінансування програм з обласного бюджету відновилося минулого року.

Відтоді за сприяння облдержадміністрації у співробітництві Луганського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» вже вісім сімей Луганщини отримали пільговий кредит на придбання житла, з них шість – у 2017 році.

Олена Бахрєва працює у Луганській обласній філармонії на посаді артиста академічного симфонічного оркестру у групі ударних інструментів. За сумісництвом викладає у Сєвєродонецькій дитячій музичній школі №1.

Загалом, процентна ставка складає 3 %, але, за умовами програми, Олена, маючи маленьку доньку Уляну, отримала безвідсотковий кредит терміном на 30 років.

Головне, що люди будуть з водою, – Юрій Гарбуз за підсумками наради у Кабінеті Міністрів України

Сьогодні, 20 липня 2017 року, відбулася нарада щодо проблемних аспектів роботи ТОВ «ЛЕО» під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка.

Ініціював нараду голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз у зв’язку з критичною ситуацією в області у сфері водопостачання.

Протягом червня-липня 2017 року ТОВ «ЛЕО» неодноразово відключало енергопостачання соціально важливих об’єктів області, внаслідок чого без питної води до сьогодні залишалось більше 60 тисяч споживачів, дошкільні навчальні заклади, загальноосвітні школи, медичні заклади у містах Кремінна, Лисичанськ, Старобільськ, Рубіжне та Станично-Луганському і Попаснянському районах.

Причиною відключень електроенергії є скрутне фінансове становище ТОВ «ЛЕО», яке заборгувало ДП «Енергоринок» 5,3 млрд грн.

На нараді обговорювалися варіанти алгоритмів відрахування коштів, регуляторні механізми НКРЕКП, необхідність погашення заборгованості перед ТОВ «ЛЕО» споживачами підконтрольної Україні території області.

«Проблема «ЛЕО» має складний і накопичувальний характер, однак її заручниками не повинні ставати люди. Я неодноразово виносив питання роботи цього стратегічного підприємства на найвищий державний рівень. Сьогоднішня нарада під головуванням Віце-прем’єра Геннадія Зубка є важливим етапом у пошуку шляхів врегулювання ситуації. Головне, що люди будуть з водою!» – прокоментував підсумки наради Юрій Гарбуз.

Керівник області також подякував за конструктивну позицію Віце-прем’єр-міністру України Геннадію Зубку, генеральному директору ТОВ «ЛЕО» Володимиру Грицаю та всім учасникам наради.

Новини АТО: внаслідок підриву ворожої «розтяжки» загинуло троє наших бійців, ще троє – отримали поранення

Вчора, 19 липня, поблизу смт Новотошківське Попаснянського району у результаті вибуху «розтяжки» загинуло троє українських військовослужбовців, ще трьох – поранено.

Крім цього, протягом минулої доби та після півночі об’єднані російсько-терористичні бандформування 10 разів порушували «режим тиші» вздовж лінії розмежування.

Зокрема, у напрямку сіл Новозванівка і Новоолександрівка Попаснянського району сім разів відкривався вогонь з протитанкових ракетних комплексів, гранатометів різних типів, БМП, великокаліберних кулеметів, а також стрілецької зброї.

По опорним пунктам наших захисників поблизу сіл Трьохізбенка і Жовте Новоайдарського району бойовиками використовувались протитанкові гранатомети.

У напрямку смт Станиця Луганська застосовувалась стрілецька зброя.

«Напередодні річниці визволення міст Лисичанськ, Сєвєродонецька, Рубіжного та Попасної противник знову вдався до підступної провокації, яка забрала життя трьох наших хлопців. Я вкрай обурений спробами протилежної сторони дестабілізувати процес мирного врегулювання ситуації. Висловлюю щире співчуття рідним та близьким полеглих військовослужбовців, які боронять землю України від ворога, а пораненим бійцям бажаю найшвидшого одужання. Сподіваюсь, що жертви та втрати не будуть марними і врешті-решт на Луганщині запанує довгоочікуваний мир», – прокоментував ситуацію телефоном голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

За два тижні липня ОСББ залучили на утеплення багатоповерхівок майже 20 млн гривень 

 З початку липня, лише за два тижні, ОСББ залучили на енергоефективні заходи майже 20 млн грн. за програмою «теплих кредитів». Для порівняння за весь червень на ці цілі ОСББ спрямували 18,5 млн гривень. 

«Як бачимо, літо – найсприятливіший період для підготовки до зими. ОСББ проявляють все більше довіри до програми «теплих кредитів» і переконуються в її численних перевагах. Одна з них - це гарантована державна фінансова допомога на впровадження енергоефективних заходів, що дозволяє ОСББ заощадити половину і більше коштів», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Також мешканці утеплених багатоповерхівок в подальшому значно менше сплачують за комунальні послуги, а квартири стають комфортнішими для проживання та зростають у ціні.

Нагадаємо, що з початку дії програми «теплих кредитів» нею скористалося 974 ОСББ. Вони залучили майже 150 млн грн. на впровадження різних енергоефективних заходів: утеплення, заміну вікон на енергоефективні у під’їздах, встановлення ІТП, модернізацію освітлення тощо.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

 

 

Сергій Савчук: Разом з данськими партнерами будемо працювати над збільшенням виробництва тепла з відновлюваних джерел в Україні

Дослідити шляхи збільшення частки відновлюваних джерел енергії в системі теплопостачання України – мета нового проекту, який буде реалізовано в рамках двосторонньої співпраці України та Данії. План його реалізації обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом з Георгієм Гелетухою - головою Біоенергетичної асоціації України та Клаусом Фафнером - керівником проекту данської компанії «Rambøll Denmark», яка має понад 70-річний досвід роботи в енергетиці та реалізує низку проектів в 14 містах України.  

Зокрема, компанія «Rambøll Denmark» опрацює механізми стимулювання сфери виробництва тепла з «чистих» джерел в Україні, а також можливості створення ринку біомаси.

 Серед пріоритетних завдань проекту – розробити фінансові моделі будівництва ТЕЦ на біомасі потужністю 5-20 МВт електричної та 10-60 МВт теплової енергії із адаптацією до конкретних населених пунктів.

 "Важливо створити гнучку фінансову модель біоТЕЦ, яка може бути застосована для конкретного українського міста, враховуючи законодавче підґрунтя, переваги та можливі перешкоди. Такий проект має бути рентабельним та із невеликим строком окупності. У разі успішності проекту його можна буде мультиплікувати та адаптувати до реалій інших міст України», - наголосив С.Савчук.

Представники компанії відзначили, що мають досвід роботи у розробці ТЕО для проектів з відновлюваної теплоенергетики. Вони також підтвердили, що для фінансових інституцій важливо мати справу з конкретним проектом, щоб вирішити питання інвестування. 

Як пояснив Голова Агентства, ще одне важливе питання, що потребує опрацювання – це виробництво енергії з відходів. В Україні для цього значний потенціал. Проекти у цій сфері допоможуть вирішити проблему утилізації відходів та водночас питання енергозабезпечення.

«Ми плануємо застосувати досвід Данії у сфері виробництва енергії з відходів. Потрібно дослідити можливості реалізації проектів, у тому числі на засадах державно-приватного партнерства. Агентство, у свою чергу, готове виступити ініціатором змін та стимулювати владу на місцях до активних дій, щоб разом працювати на результат», - прокоментував  С.Савчук.

В рамках співпраці данські партнери також розроблятимуть для України рекомендації щодо політики стимулювання використання біомаси для виробництва теплової та електричної енергії. Ще одним результатом двосторонньої співпраці стане сценарій розвитку біоенергетики в Україні до 2035 року із урахуванням технічних можливостей та стану економіки.

Довідково:

Зазначений проект запроваджується за підтримки Українського-данського енергетичного центру та у співпраці з Данським енергетичним агентством.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

 Обережно! Пожежонебезпечний період!

Особливої гостроти проблема гарантування пожежної безпеки набуває в літній пожежонебезпечний період. За умов сухої теплої погоди, перебуваючи в лісових масивах, присадибних ділянках, в місцях масового відпочинку, люди часто порушують елементарні правила пожежної безпеки, нехтують їхніми вимогами, не замислюються над можливими наслідками своєї недбалості. Необережно кинутий недопалок, іскра від туристичного вогнища чи спалювання сміття на присадибних ділянках можуть призвести до масштабної пожежі. Вогонь – це не тільки тепло, священний дар, але й руйнування, загибель і згарища…

Новоайдарський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Луганській області  нагадує, що протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

1. Розведення багать у лісопарковій зоні.

2. Заїзд на територію лісовопаркової зони транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети.

3. Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.

4. Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

5. Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

Бережіть своє життя та життя своїх рідних!

 

Новоайдарський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України

у Луганській області

 

Рятувальники закликають бути пильними при виявленні вибухонебезпечних предметів

При виявленні вибухонебезпечних або предметів підозрілого характеру слід пам’ятати, що тільки безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що випадку каліцтва чи загибелі не станеться, а знахідка буде знешкоджена без завдання шкоди.

При виявлення вибухонебезпечного предмета, або предметів схожих на них необхідно:

припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету;

у жодному разі не чіпати його і тим більше не намагатися розібрати;

вивести всіх сторонніх від місця знаходження боєприпасів;

відійшовши на безпечну відстань негайно повідомити в оперативно-рятувальну службу ДСНС району за номером 101, поліцію 102, органи місцевої виконавчої влади;

на місці знаходження снаряду не можна користуватись засобами радіозв’язку, мобільними телефонами, тому що вони можуть спровокувати вибух;

побачивши спалах або почувши звук вибуху, негайно сховатися чи лягти на землю, навіть знаходячись на значній відстані від місця вибуху, тому що можливе поранення осколками;

запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка і поставити застережливий знак.

ПАМ'ЯТАЙТЕ!

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці-піротехніки!

                                                             

Новоайдарський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України

у Луганській області

 

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ

військового комісара Новоайдарського районного військового комісаріату

(з адміністративно-господарської діяльності)

 

13 липня 2017                           смт. Новоайдар                                           № 66

 
 
Про призов громадян України
на строкову військову службу
до Національної гвардії України
у серпні 2017 року
 
 

1. Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України                      від 21.03.2002 № 352, на виконання вимог Указу Президента України                   від 07.07.2017 № 178/2017 "Про проведення у серпні 2017 року призову громадян України на строкову військову службу до Національної гвардії України" проводиться призов громадян на строкову військову службу                   з 01.08.2017 по 31.08.2017 року.

                    2. Явці на призовну дільницю   Новоайдарського району для призову на строкову військову службу до Національної гвардії України підлягають усі громадяни України, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років та старших осіб, які не досягли 27-ми річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
                    3. Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов'язані прибути на призовну дільницю за адресою: смт. Новоайдар                     вул. Айдарська, буд. 2 у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов'язані прибути до районного військового комісаріату до 01 серпня 2017 року та мати при собі документи, які посвідчують особу.
                    4. Усі особи призовного віку, які підлягають призову на строкову військову службу і тимчасово перебувають на території Новоайдарського району, зобов'язані  негайно повернутися до місця постійного проживання та з'явитися у районний військовий комісаріат для проходження призовної комісії.
                    5. На підставі Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" керівники підприємств, установ, організацій, в тому числі навчальних закладів, незалежно від їх підпорядкування і форми власності, зобов'язані забезпечити своєчасне прибуття призовників на призовну дільницю.

       6. Громадяни, які ухиляються від призову і не з'являються за повісткою до військового комісаріату, несуть відповідальність згідно з законодавством.

                   7. Головному спеціалісту відділення комплектування службовцю ЗСУ Лактіну С.В.      розіслати наказ до житлово-експлуатаційних організацій, домовласникам, відповідним виконавчим органам сільських, селищних і міських рад, на підприємства, в установи, організації,  навчальні заклади району та до районної газети "Весник Новоайцдарщины" для його опублікування.

       8.  Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

 

ТВО військового комісара

Новоайдарського районного військового комісаріату

майор                                                     В.А. ІВАНКОВ

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №178/2017

Про проведення у серпні 2017 року призову громадян України

на строкову військову службу до Національної гвардії України

Відповідно до пункту 17 частини першої статті 106 Конституції України та на виконання законів України “Про військовий обов'язок і військову службу”, “Про Національну гвардію України” постановляю:

1. На часткову зміну статей 2 та 3 Указу Президента України від 24 лютого 2017 року № 44 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2017 році” призвати у серпні 2017 року на строкову військову службу до Національної гвардії України придатних за станом здоров'я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

2. Кабінету Міністрів України визначити чисельність громадян України, які підлягають призову у серпні 2017 року на строкову військову службу до Національної гвардії України, та обсяги видатків для проведення такого призову.

3. Кабінету Міністрів України, обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечити виконання заходів, пов'язаних із підготовкою та проведенням призову у серпні 2017 року громадян України на строкову військову службу до Національної гвардії України.

4. Міністерству інфраструктури України забезпечити за заявками Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України перевезення осіб, зазначених у статті 1 цього Указу, з додержанням вимог безпеки та проведення розрахунків за ці перевезення згідно з діючими тарифами.

5. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

Президент України П.ПОРОШЕНКО

7 липня 2017 року

 

Рятувальники застерігають: будьте обережними під час відпочинку на водоймах!

Як свідчить статистика, з року в рік причини нещасних випадків на воді не змінюються: дорослі гинуть з власної необережності, або ж, перебуваючи в нетверезому стані, діти топляться, коли за ними немає належного нагляду.

Новоайдарський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Луганській області звертається до всіх мешканців смт. Новоайдар та Новоайдарського району: будьте обережні, відпочиваючи поблизу ставків та річок. Не заходьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не купайтеся напідпитку, ніколи не плавайте на одинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах. Особливо стежте за дітьми: їхня поведінка поблизу водойм, як правило, активна і непередбачувана.

Пам’ятайте: дотримання елементарних правил безпечної поведінки на воді дозволить вам приємно відпочити, не ризикуючи власним здоров’ям та життям і не перетворюючи відпочинок на небезпеку!

                                                             

Новоайдарський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України

у Луганській області

 

УБОРКА ВРОЖАЮ 2017       

До початку  збирання  врожаю  вся  збиральна  техніка, агрегати   та   автомобілі  повинні  мати  відрегульовані  системи живлення,  змащення,  охолодження,  запалювання,  а   також   бути оснащеними   справними   іскрогасниками,   обладнаними  первинними засобами   пожежогасіння  Трактористи, комбайнери,  їх  помічники  та  інші особи,  задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж. Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом 10 см, який торкається землі. Перед   дозріванням   колосових   (у  період  воскової стиглості) хлібні поля  в  місцях  прилягання  їх  до  лісових   масивів,   степової  смуги,  автомобільних  шляхів  та залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) і  оборані смугою не менше 4 м завширшки. . Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається  врожай,  необхідно  мати  напоготові  трактор  з плугом на випадок пожежі. У разі    групового     методу     збирання     до     складу збирально-транспортних  загонів  необхідно включати спеціалізовані автомобілі з насосами (авторідинорозкидачі, водороздавачі та ін.), пристосовані для гасіння пожеж зернових. У період воскової  стиглості  збіжжя  перед  косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб  з  прокосів потрібно негайно прибирати.  Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки. У  польових  умовах  заправляти   паливом   збиральну техніку    потрібно    за   межами   поля   (не   ближче   30   м) паливозаправниками, коли заглушені двигуни. У  період  збирання  забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

Не дозволяється:

     - робота тракторів,  самохідних шасі,  автомобілів  та  іншої збиральної  техніки  без  капотів  або  з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна).  На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння,  які не  мають  капотів,  випускний  колектор  повинен  бути  захищений металевим щитком,  що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;

     - застосування   паяльних   ламп   для   випалювання  пилу  в радіаторах двигунів;

     - заправляння збиральної техніки в хлібних масивах;

     - заправляння машин у нічний час у польових умовах.

Трактори  та  автомобілі,  що  працюють на механічному навантаженні  і  на  транспортуванні  соломи  та  сіна,  необхідно обладнати іскрогасниками.  Для запобігання   загорянням   кормів   від   безпосереднього зіткнення   з   вихлопними  трубами,  колекторами  або  глушниками автомобілі та         трактори-тягачі,         зайняті          на

вантажно-розвантажувальних  роботах,  не  повинні  під'їжджати  до скирт, штабелів ближче 3 м.

Відповідальність за забезпечення пожежної безпеки при збиранні врожаю покладено на керівників господарств. Всі ці вимоги доводиться нагадати знову, бо вогонь може в лічені хвилини охопити великий масив хлібів і погубити плоди нелегкої праці. Ось тому в комплексі заходів, що забезпечують зведення до мінімуму втрати зерна, протипожежному захисту повинно бути надано особливе значення. А виконання перелічених вище заходів дасть можливість провести збирання врожаю без втрат, уникнути проблем, пов'язаних з пожежею. Керівники, винні в порушені правил пожежної безпеки, будуть притягнуті до відповідальності відповідно до вимог чинного законодавства. Будьте обережні, зберемо врожай без втрат.

                                                              

Новоайдарський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України

у Луганській області

У Сватовому відбувся обласний захід  День поля

Участь у заході взяли заступник голови облдержадміністрації Вадим Данієлян, представники управлінь та відділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, керівники та спеціалісти агроформувань, сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, співробітники організації по відвантаженню на автомобільному та залізничному транспорту,  із забезпечення мінеральними добривами, насінням та зернотрейдерських компаній.

Відразу учасники свята завітали на поля агрофірми «Мілуватська». Там, відкриваючи захід, Вадим Данієлян передав вітання від голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза і побажав багатого та рясного врожаю всім тим,  хто виробляє хліб.

Також на відкритті початку жнив виступив фольклорний колектив «Рушничок», Оборотнівського сільського будинку культури Сватівського району.

У рамках Дня Поля гості оглянули місцевий полігон посівів зернових культур та показові виступи літака і гелікоптера, які використовують для обприскування посівів та інших справ.

Далі за програмою було презентоване багатогалузеве сучасне сільськогосподарське приватне підприємство агрофірми «Мілуватська». Учасники побачили техніку, яка збирає врожай, обробляє поля тощо.

Також була представлена робота токового господарства, на якому побудовані шість капітальних складських приміщень, де може зберігати до 10 тис. тонн зерна; сушильний комплекс виробничою потужністю до 200 тонн на добу; навантажувально-розвантажувальний майданчик пропускною спроможністю 100 тонн на годину.

Гості відвідали новий сучасний комплекс із приймання та відвантаження зернових та технічних культур залізничним та автомобільним транспортом ТОВ СП «Нібулон».

В.о. директора Департаменту агропромислового розвитку Любов Безкоровайна зауважила, що сьогоднішній захід – важлива подія для Луганщини та наголосила, що будівництво нового підприємства «Нібулон» дало можливість створити робочі місця, скоротити витрати аграріїв Луганської, Донецької та Харківської областей та  підвищити закупівельну ціну. Вона побажала підприємству процвітання та успіхів.

 

Марина Порошенко передала гусеничний підйомник для спортсменів з особливими потребами Луганщини

6 липня Перша леді України Марина Порошенко у рамках робочої поїздки відвідала Луганську область. Зустрів дружину Президента України голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

Головною подією цього дня стала передача Мариною Порошенко гусеничного підйомника вартістю майже 150 тис. грн для зручного пересування сходами спортсменам Луганського обласного фізкультурного центру «Олімп», яка є резервом Паралімпійської збірної України.

Підйомник придбано Благодійним Фондом Порошенка за результатами всеукраїнського флешмобу «У ритмі спорту», який ініціювала Марина Порошенко.

Під час своєї поїздки до Луганської області Перша леді України разом з Юрієм Гарбузом відвідала відкрите тренування з легкої атлетики, а також оглянула новозбудований плавальний басейн, зал важкої атлетики, футбольне поле та поспілкувалася з тренерами і спортсменами.

Вручаючи подарунковий сертифікат, пані Порошенко зауважила, що сьогодні ми робимо дуже корисну справу для іміджу нашої держави – підтримуємо наших спортсменів, які будуть прославляти Україну на міжнародній арені.

«Я знаю, що школа мала схожий підйомник, але він залишився на окупованій території. Тож нехай подарований підйомник допоможе параспортсменам прийти до нових спортивних перемог!» – сказала вона.

Також Перша леді країни зустрілася з дітьми із населених пунктів, які розташовані поблизу лінії розмежування, і отримала у подарунок створені ними малюнки у рамках акції «Луганщина у нас одна». На папері вони зобразили своє бачення миру, добра та щасливого майбутнього.

Юрій Гарбуз, звертаючись до присутніх зазначив, що для нього є дуже важливим відвідини Мариною Порошенко Луганщини та її увага і підтримка центру «Олімп». Ця подія є містком для розбудови миру в регіоні. Він висловив свою вдячність Першій леді за її вагому допомогу у розвитку матеріально-технічної бази установи та докладання зусиль щодо створення безбар’єрного простору і суспільства рівних можливостей для людей з особливими потребами.

«Наші спортсмени – приклад того, як у скрутний час зберегти себе та волю до перемоги. Ми можемо багато чому навчитися у цих сильних духом людей. Ми пишаємося їх перемогами і здобутками на українських та міжнародних спортивних змаганнях. Упевнений, що центр «Олімп» стане осередком спортивного розвитку на Сході України», – наголосив Юрій Гарбуз.

Директор Луганської дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю Станіслав Рибальченко зауважив, що школа дуже чекала на цей підйомник, адже це суттєво полегшить пересування спортсменів-візочників під час участі у змаганнях та навчально-тренувальних зборах у місцях, де відсутня архітектурна доступність: «Більше  того, одна із наших тренерів, Заслужений тренер України Римма Старостіна – візочниця. Її вихованці привезли 105 нагород різного ґатунку з Чемпіонатів Світу, Європи і шість нагород з Паралімпійських ігор. Тому цей підйомник для нас вкрай необхідний», – підкреслив директор.

Варто зазначити, що Луганський обласний фізкультурний центр «Олімп» має статус центру олімпійської та паралімпійської підготовки. На об’єкті введено в експлуатацію новий 25-метровий басейн, оснащений за останніми технологіями, де тренуються спортсмени, можуть проходити реабілітацію люди з інвалідністю, учасники АТО. Усього на будівництво та часткову реконструкцію плавального басейну з обласного бюджету виділено 13,148 млн грн, а участь в його урочистому відкритті взяв Президент України Петро Порошенко.

«Олімп» – не тільки тренувальний майданчик, а і повноцінне місце для проживання паралімпійської збірної області з легкої атлетики. Провідні спортсмени-інваліди отримують щомісячну обласну стипендію, для їх повноцінного тренувального процесу закуплено весь необхідний спортінвентар. Крім того, на Луганщині працює обласна дитячо-юнацька школа для інвалідів. На сьогодні там займаються 88 спортсменів віком від 9 років.

 

Довготривалий простій ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання АЗОТ» припинено

Зараз ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання АЗОТ» готується до запуску виробництва аміачної селітри. Технологічний персонал тестується на відповідність кваліфікаційним вимогам. Аналогічну перевірку проходять обладнання та лінії енергоживлення.

За прогнозами, перша партія мінеральних добрів буде вироблена до кінця липня.

Ця вагома подія стала можливою завдяки єднанню зусиль голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза та громадських організацій міста навколо серйозних проблем державного рівня, з якими зіткнулося підприємство.

Очільником області, крім численних письмових звернень до вищих органів державної влади, проведено особисті зустрічі із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, керівництвом Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Міністерства палива та енергетики України, Міністерства аграрної політики та продовольства України тощо.

Крім того, з метою вирішення гострого питання погашення заборгованості із заробітної плати головою облдержадміністрації проведено перемовини з керівництвом холдингу OSTCHEM, позитивним наслідком яких можна вважати виплату працівникам частини заборгованості.

Також під особистим контролем Юрія Гарбуза залишається будівництво ПС 500 кВ «Кремінська» із заходами ПЛ 500 кВ «Донбаська-Донська» та ПЛ 220 кВ «Кремінська-Ювілейна», що надасть можливість приєднати область до об’єднаної енергетичної системи України, та, відповідно, забезпечить надійні умови роботи промислового комплексу Луганщини.

 

Новоайдарський район: рятувальники опікуються безпекою соціально не захищених людей

  04 липня 2017 року з метою вжиття невідкладних заходів щодо підвищення рівня захищеності населення від пожеж та їх негативних наслідків, запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із порушенням правил пожежної безпеки, співробітниками Новоайдарського міськрайонного відділу Головного управління ДСНС України у Луганській області спільно з представниками Новоайдарського районного центру соціальних служби для сім’ї, дітей та молоді Новоайдарської районної державної адміністрації провели рейдовий профілактичний захід у приватному секторі смт Новоайдар. Основну увагу було приділено помешканням, де проживають внутрішньо-переміщенні особи та неблагонадійні родини. Фахівці ДСНС вказали господарям на недоліки в електрогосподарстві їх будинків та поінформували про правила безпечного використання газових, електричних та інших опалювальних приладів. Кожному з них було вручено пам’ятку про дотримання правил пожежної безпеки в побуті, в яких вказано як діяти у разі виникнення пожежі. Спільними зусиллями під час зазначеного заходу рятувальники та представники районного центру соціальних служби для сім’ї, дітей та молоді приклали максимум зусиль, щоб в обстежених оселях не виникало жодної загрози пов’язаної з виникненням пожеж, а також намагались довести до свідомості кожного, що дотримання правил пожежної безпеки у є необхідною умовою збереження життя.

                                                             

Новоайдарський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Луганській області

Правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв

Шановні громадяни!  Новоайдарський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Луганській області звертається до вас з проханням бути пильними та завжди пам’ятати основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв.

Найчастіше вибухові пристрої можна виявити у місцях масового перебування людей. Тому, якщо ви побачили підозрілий предмет на вулиці:

- негайно зателефонуйте до Служби порятунку за номером 101 або у відділення поліції  за номером 102;

- попередьте перехожих про можливу небезпеку.

Якщо ви перебуваєте у громадському транспорті та інших місцях скупчення людей вам необхідно бути особливо уважними та дотримуватись таких правил:

- звертайте увагу на залишені сумки, портфелі, згортки чи інші предмети, у яких можуть бути заховані саморобні вибухові пристрої;

- у разі виявлення підозрілого предмета негайно кнопкою виклику водія, переговорним пристроєм чи іншим способом повідомте про знахідку водія чи правоохоронців;

- не відкривайте знайдені пакети чи сумки, не чіпайте їх та повідомте людей довкола про можливу небезпеку.

Категорично забороняється:

- торкатися предмету і пересувати його;

- користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

- заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;

- торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Пам’ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків, пов’язаних з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки. Знешкодити вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть лише підготовлені спеціалісти після виведення людей із небезпечної зони.

При виявленні підозрілого предмета, негайно повідомте про це Службу порятунку за номером 101 та відділення поліції  за номером 102.

                                                                

Новоайдарський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Луганській області

 

Правила щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті

Стан, який склався сьогодні з пожежами, свідчить, що наявність складних проблем в протипожежному захисті житлового сектору. В Україні щодоби виникає більше 100 пожеж, на

яких гине в середньому 5 чоловік. Аналіз свідчить, що найбільша кількість пожеж, біля 75 % сталася саме у житлі. Населення часто порушує елементарні правила пожежної безпеки, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Це приводить до того, що у житлових будинках  пожежі виникають значно частіше. Аналіз пожеж частіше показує, що винуватцями більшості з них є самі мешканці, які зневажають елементарними правилами пожежної безпеки, необережно поводяться з вогнем під час паління, користування приладами освітлення з відкритим полум’ям (гасовими лампами, ліхтарями, свічками, факелами тощо) що особливо небезпечно для горищних приміщень, балконів, коридорів (сіней), комор і різних господарських будівель. Пожежі викликані непогашеною сигаретою є найбільш розповсюдженими у більшій мірі ніж може здатися на перший погляд. Більшість пожеж, спричинених курінням, пов’язана з курінням у нетверезому стані у ліжку. Не менш поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними приладами. Аналіз таких випадків показує, що вони відбуваються в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку включити декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, в ізоляції спалахнути.

Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних

та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, так:

- нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючій підставки;

-забороняється залишати прилади, включені без нагляду;

-забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

-необхідно спостерігати за щільністю контактів в місцях приєднання проводів приладів

до вилки, клем між собою, тощо;

-небезпечно  замінювати запобіжники, що перегоріли в телевізорах, приймачах і інших

побутових приладах саморобними або плавкими запобіжниками;

-забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

У квартирах і житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштування печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше виникають з причини перегріву печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розпалювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданн і з топки або зольника вуглин. Категорично забороняється залишити малолітніх дітей біля печей, що топляться без догляду дорослих.

 

Пам’ятайте! Тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно

захистити вас і ваш будинок від пожежі.

                                                              

Новоайдарський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України

у Луганській області

Відповідальність за допуск до керування транспортним засобом особи яка перебуває в стані алкогольного сп’яніння

Статтею 287 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за випуск в експлуатацію завідомо технічно несправних транспортних засобів, допуск до керування транспортним засобом особи, яка перебуває в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, або не має права на керування транспортним засобом, чи інше грубе порушення правил експлуатації транспорту, що убезпечують дорожній рух, вчинене особою, відповідальною за технічний стан або експлуатацію транспортних засобів, якщо це спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, тяжке тілесне ушкодження або його смерть.

Новоайдарським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури здійснюється нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва за досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом допуску до керування транспортним засобом особи яка перебуває у стані алкогольного сп’яніння вчинене особою відповідальною за технічний стан або експлуатацію транспортного засобу, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Під час досудового розслідування було встановлено, що гр. Ч. знаходячись в стані алкогольного сп’яніння, допустив до керування свого транспортного засобу

гр. Р., який у цей момент знаходився в стані алкогольного сп’яніння, який у подальшому не впорався з керуванням транспортного засобу, в результаті чого допустив перекидання автомобіля.

В результаті дорожньо-транспортної пригоди пасажир автомобіля гр. Т отримав середньої тяжкості тілесне ушкодження.

За результатами досудового розслідування та зібраними доказами, що підтверджують вину гр. Ч було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 287 КК України, після чого прокуратурою Новоайдарського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури, відповідно до вимог ст. 283 КПК України, до суду для розгляду по суті спрямовано обвинувальний акт стосовно гр. Ч.

Довідково: санкція ст. 287 КК України передбачає покарання у виді штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 3400 до 8500 гривень) або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з відповідальністю за технічний стан або експлуатацію транспортних засобів, на строк до трьох років або без такого.

Заступник начальника Новоайдарського відділу

Сєвєродонецької місцевої прокуратури                                                     В.Кононов

 

Встановлено осіб, причетних до злочину

В провадженні Новоайдарського ВП ГУНП в Луганській області, під процесуальним керівництвом Новоайдарського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури перебуває кримінальне провадження за фактом спричинення громадянину К. легких тілесних ушкоджень.

В результаті відпрацювання заяви потерпілого, показань свідків та  проведених необхідних слідчих дій, встановлено особу правопорушників та їх місце знаходження.

Під час досудового розслідування також встановлено, що    громадянин Т. та С., будучи в стані алкогольного сп’яніння, встановлюючи місцезнаходження своєї знайомої прийшли за місцем мешкання потерпілого. У подальшому, громадянин Т. та С., перебуваючи у квартирі потерпілого, маючи єдиний умисел на спричинення тілесних ушкоджень, на грунті неприязних стосунків, під час словесного конфлікту, нанесли потерпілому декілька ударів в область шиї, грудної клітини та ніг.

Новоайдарським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури громадянину Т. та С. оголошена та вручена підозра у  вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 125 КК України, а саме спричинення легких тілесних ушкоджень, після чого планується складання обвинувального акта за обвинуваченням даних громадян у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 125 КК України, та направлення його до суду для вирішення по суті.

 

Прокурор Новоайдарського відділу

Сєвєродонецької місцевої прокуратури                                              Д.Помазан

 

Спеціальне досудове розслідування

У ході досудового розслідування встановлено, що у  літку минулого року, гр. Л. маючи злочинний умисел, спрямований на надання неправомірної вигоди за вирішення питання про зняття (виключення) зі списків Служби Безпеки України та поновлення виплати пенсійного забезпечення управлінням Пенсійного фонду України, якій призупинено виплату пенсії до з’ясування, згідно списків, наданих Службою Безпеки України, скориставшись відсутністю службової особи, усвідомлюючи, що передає незаконну винагороду саме як неправомірну вигоду службовій особі за вчинення останньою неправомірних дій з використанням наданого їй службового становища, поклала на робочий стіл службовій  особі фрагмент паперу, в який були поміщені грошові кошти.

У зв’язку з неявкою за викликом слідчого та ухилянням від слідства, гр. Л. було оголошено у розшук.

Відповідно до діючого Законодавства України, ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду підозрюваним, обвинуваченим стосовно яких наявні фактичні дані, що вони перебувають в районі проведення антитерористичної операції є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.

За даним фактом здійснювалось спеціальне досудове розслідування стосовно підозрюваної,  яка переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

Стосовно гр. Л. до Новоайдарського районного суду Луганської області направлено обвинувальний акт, за ознаками злочину, передбаченого ст.369 КК України.

 

 

Прокурор Новоайдарського відділу                                              М. Власенко