Сімейна політика
«ПАКУНОК МАЛЮКА» у 2024 році.
Отримати «пакунок малюка» можна у пологовому будинку або, якщо його немає у наявності при виписці новонародженого, в управлінні соцзахисту за місцем проживання/перебування заявника.
За бажанням, замість «пакунку малюка» батьки можуть отримати грошову компенсацію. Під час воєнного стану (плюс один місяць після його завершення) уряд дозволив використовувати ці кошти на будь-які потреби.
Також не застосовується вимога використати грошову компенсацію впродовж 12 місяців. Родина може витратити їх протягом воєнного стану плюс один місяць без цього обмеження.
Для отримання компенсації не потрібно відкривати спеціальний рахунок – гроші перераховуються на будь-який рахунок у «Приватбанку». Виплата на картки інших банків не передбачена.
Щоб отримати гроші, один з батьків має подати до центру надання адміністративних послуг (мапа працюючих ЦНАПів) або виконавчого органу сільської, селищної ради такі документи:
- заяву
- копію свідоцтва про народження
- довідку з пологового будинку про неотримання «пакунку малюка»
Документи необхідно подати особисто за місцем проживання/перебування отримувача.
Якщо свідоцтва про народження немає, то до заяви достатньо прикласти копію документа, що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров’я або поза ним.
В разі відсутності батьків заяву можуть подати патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини. В такому випадку до заяви вони додають:
- копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною)
- копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім’ї (для сім’ї патронатного вихователя, прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу)
* На основі інформації від Міністерства соціальної політики України, порталу «Дія»
Допомога при народженні дитини
Соціальна допомога у зв’язку з народженням дітей встановлена державою з метою створення належних умов для повноцінного утримання і виховання малечі та надається одному з батьків або опікуну, разом з яким постійно проживає малюк.
Як отримати послугу
Заповнити електронну форму заяви про призначення допомоги при народженні дитини через веб-сайт Міністерства соціальної політики України
Спосіб електронної ідентифікації: Електронний цифровий підпис :
https://e-services.msp.gov.ua/
Коли звертатись
Протягом 12 місяців з дня народження дитини.
У разі пропуску зазначеного періоду, право на отримання допомоги втрачається.
Строки надання послуги допомоги при народженні дитини
Допомога призначається не пізніше ніж наступного робочого дня після отримання заяви органом соціального захисту населення.
Розмір допомоги
Допомога при народженні дитини надається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (860 грн./місяць)
Допомога при народженні дитини та результат послуги
Призначення допомоги при народженні дитини
Відповідальний орган
Міністерство соціальної політики України, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування
Нормативна база
Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2811-12#Text
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1751-2001-%D0%BF#Text
за матеріалами сайту Урядовий портал