Звіт про роботу Щастинської РДА-РВА за 2023 рік

Загальна діяльність
Указом Президента України від 24.02.2022 № 68-2022 «Про утворення військових адміністрацій» на базі існуючих районних державних адміністрацій утворено відповідні районні військові адміністрації.
Штатна чисельність Щастинської РДА-РВА становить 86 шт.од., станом на 01.01.2024 фактично працюючих 30 осіб, 23 призупинено дію трудового договору, 4 відпустка по догляду за дитиною, вакантних посад 29 од.
Підрозділи РДА-РВА:
Управління соціального захисту населення. Штатна чисельність 37 од., фактично працюючих 12 осіб., 15 призупинено дію трудових договорів, 2 перебувають у відпустці по догляду за дитиною, вакантних посад 8.
Архівний відділ. Штатна чисельність 3 од., вакантних посад 3 од.
Фінансовий відділ Штатна чисельність 3 од., фактично працюють 2 особи, вакантних посад 1 од.
Служба у справах дітей. Штатна чисельність 3 од. Фактично працюють 2 особи, 1 призупинено дію трудового договору.
Відділ з питань агропромислового розвитку, економіки та забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування. Штатна чисельність 5 од., фактично працює 2 особи, 2 призупинено дію трудових договорів, 1 посада вакантна.
Відділ з питань освіти, культури, спорту та охорони здоров’я. Штатна чисельність 4 од., фактично працює 1 особа, 1 призупинено дію трудового договору, 2 у відпустці по догляду за дитиною.
Відділ з питань оборонної роботи та цивільного захисту. Штатна чисельність 3 од., фактично працюють 3 особи,
Відділ інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, екології. Штатна чисельність 3 од., фактично працює 1 особа, вакантних посад 2 од.
Відділ з питань ветеранської політики. Штатна чисельність 5 од., вакантних посад 5 од.
Сектор з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій, цифровізації та організації діяльності центрів надання адміністративних послуг. Штатна чисельність 2од., вакантних посад 2 од.
Апарат. Штатна чисельність 18 од., фактично працює 7 осіб, 4 призупинено дію трудових договорів, з них 2 перебувають в полоні рашистських загарбників, вакантних посад 7 од.

Голова Щастинської РДА – начальник Щастинської РВА перебуває в м.Кропивницький Кіровоградської області. Працівники Щастинської РДА-РВА на підконтрольній території України знаходяться: в м.Кропивницький – 15 осіб, м.Львів – 2 особи, Хмельницька область – 1 особа, м.Суми – 1 особа, м.Київ – 4 особи, Івано-Франківська область – 2 особи, Житомирська область – 1 особа, м.Вінниця – 2 особи, м.Харків – 1 особа, Дніпропетровська обл. – 1 особа.
За кордоном перебувають 6 працівників. На окупованій території України 21 працівників, з них в полоні рашистських загарбників знаходяться 2 працівника.
Ведеться подальший пошук кандидатів на зайняття вакантних посад та посад, за якими з основними працівниками призупинено дію трудового договору.
За звітній період Щастинською РДА-РВА видано 100 розпоряджень з основної діяльності, 190 розпоряджень з питань персоналу, підготовлено 4944 листа, розглянуто 115 звернень громадян, з них на особистому прийомі 48.
Протягом року до Щастинської РДА – РВА надійшло 4718 документів, на виконанні у райдержадміністрації з початку року було 2200 контрольних документів, на сьогодні залишається на контролі 684 документи.

Бюджет
Розпорядженням голови Щастинської РДА-РВА від 19.12.2022 р. №130 «Про районний бюджет Щастинського району Луганської області на 2023 рік» затверджено районний бюджет.
Станом на 31.12.2023 по районному бюджету:

Планові показники доходної частини бюджету – 2 198 295,00 грн,
у тому числі:
по загальному фонду – 2 198 295,00 грн,
по спеціальному фонду – 0,00 грн.

Фактично отримано доходу – 3 027, 465 тис.грн., (три мільйони двадцять сім тисяч чотириста шістдесят п’ять гривень 83 копійки); В тому числі:
- Субвенція з Державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень 1 284,900 тис.грн.
- 913,395 тис.грн. дотації зі Станично-Луганського та Широківського місцевих бюджетів на поповнення матеріального резерву,
- Згідно Наказів про примусове виконання рішення Господарського суду на рахунок Щастинської РДА 10.06.2023 надійшли кошти в розмірі 138530,58 грн. 13.06.2023 надійшли кошти в розмірі 438190,25 коп. Означені кошти у сумі 576,721 тис. грн. були перераховані до районного бюджету Щастинського району. - 252,45 тис.грн. повернення Широківською ВА невикористаної субвенції, наданої з районного бюджету в 2021 році.

видатки у сумі 4 330,521 тис. грн. (чотири мільйони триста тридцять тисячі п’ятсот двадцять одна гривня). В тому числі:
- погашена заборгованість за використану в 2021 році закладами освіти Станично-Луганської райдержадміністрації електроенергію у сумі 845,568 тис. грн.,
- на поповнення матеріального резерву витрачено 504,820 тис.грн., з них по спеціальному фонду 256,050 тис.грн.
- на реалізацію Районної програми підтримки ВПО 560,037 тис.грн.
- на оплату праці працівників та утримання Щастинської районної ради 2672,846 тис.грн.
- 3,300 тис.грн. на забезпечення безперебійного функціонування інформаційно-аналітичної системи моніторингу виконання місцевих бюджетів області.

Економіка

В Щастинській РДА-РВА працює тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі-комісія). На засіданнях комісії розглядаються питання заборгованості по заробітній платі по економічно активним підприємствам району. Протягом звітного періоду проведено 11 засідань комісії. В результаті роботи погашені заборгованості із заробітної плати по:
Комунальному некомерційному підприємству «Новоайдарський центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоайдарської селищної ради.
Комунальному некомерційному підприємству «Новоайдарська багатопрофільна лікарня» Новоайдарської селищної ради.
Залишається заборгованість по Щастинському міському фізкультурно-оздоровчому центрі «Спорт для всіх» Щастинської міської військової адміністрації Луганської області. Заборгованість становить 111,00 тис.грн., яку можна буде виплатити лише після деокупації та отримання доступу до первинних документів.
Розглядаються питання по врегулюванню трудових відносин та доцільності запровадження дистанційної роботи або простою для працівників підприємств, установ, організацій Новоайдарської селищної військової адміністрації та Щастинської міської військової адміністрації, які знаходяться на тимчасово окупованій території. На сьогоднішній день трудові відносини з працівниками підприємств, установ, організацій, які підпорядковані військовим адміністраціям, врегульовані відповідно до чинного законодавства. Але з метою економії бюджетних коштів розглядаються питання про призупинення дії трудових договорів з працівниками, які перебувають в простої та знаходяться на окупованій території або за кордоном. Робота в даному напрямку продовжується

Соціальний захист населення

Станом на 31.12.2023 відповідно Постанови 280 КМУ «Питання забезпечення житлом ВПО, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» на обліку в управлінні перебуває 31 особа та 1 особа відповідно ПКМУ №214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей»
Проведено 6 засідань комісії щодо розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, про призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення. На підставі рішення комісії проведено 129 перерахунків грошової компенсації та двом особам припинено виплату через отримання грошової компенсації за місцем проживання та придбання у власність житло.
Розроблені та передані для роботи ЦНАП військових адміністрацій Щастинського району інформаційні та технологічні картки на 6 видів адміністративних послуг у сфері соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей.
При райдержадміністрації працюють Координаційний центр підтримки цивільного населення та Рада з питань ВПО.
Відновлено роботу районної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми з метою недопущення порушення законних прав та інтересів осіб, які залишились на тимчасово окупованих територіях Щастинського району Луганської області призначені відповідальні особи.
Працівниками управління соціального захисту населення розглянуто та опрацьовано близько 500 звернень мешканців Луганської області.

Під час оздоровчої кампанії «Літо -2023» охоплено оздоровчими послугами -171 дитина, оздоровлено -100% на суму 1 388 600 грн.

Відновлено роботу служб у справах дітей у всіх громадах Щастинського району, всі ССД мають статус юридичних осіб. Доступ до Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» на сьогодні мають всі ССД військових адміністрацій району. Відновлено роботу комісії з питань захисту прав дитини.
На підконтрольну територію України зі Щастинського району була переміщена 1 прийомна сім’я, в якій виховується 2 прийомні дитини.
За межі України (Словаччина) перемістилася 1 прийомна сім’я, в якій виховується 2 прийомні дитини.
НА первинному обліку служб у справах дітей територіальних громад Щастинського району перебуває 107 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них – переміщені:
- в межах України – 14 дітей
- за межі України – 4 дитини.

Підтвердженої інформації щодо примусової депортації дітей зі Щастинського району немає.
До служб у справах дітей Щастинського району не надходила інформація щодо загибелі або поранення дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

Робота з ВПО
За кордон виїхало близько 6,0 тис. мешканців Щастинського району. На підконтрольній території України проживає 2258 ВПО зі Щастинського району.
Щастинська міська ТГ – 1124 ВПО
Новоайдарська селищна ТГ – 432 ВПО
Станично-Луганська селищна ТГ – 377 ВПО
Нижньотеплівська сільська ТГ – 139 ВПО
Широківська сільська ТГ – 186 ВПО

Керуючись пунктом 3 статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 22 Бюджетного кодексу України, Указом Президента України № 68/2022 «Про утворення військових адміністрацій», з метою підвищення рівня поінформованості, забезпечення соціальної підтримки та надання допомоги внутрішньо переміщеним особам Щастинського району, які зареєстровані в інших регіонах України розпорядженням голови Щастинської районної державної адміністрації – начальника районної військової адміністрації від 29 серпня 2022 року № 68 затверджено районну програму соціального захисту та підтримки внутрішньо переміщених осіб Щастинського району Луганської області в інших регіонах України на 2022-2025 роки.
Згідно Програми Щастинською РДА-РВА у місті Кропивницький, місті Одеса, місті Суми відкрито Координаційні центри допомоги ВПО Луганщини, метою яких є надання допомоги різної спрямованості, а саме, забезпечення соціального захисту, надання інформаційних, юридичних послуг, сприяння вирішенню житлових питань, проблем, пов'язаних з працевлаштуванням тощо. Так в Координаційних було видано - 40 177 продуктових наборів, 941 - набрів гігієни для жінок, 80 - дитячих гігієнічних наборів, 1105 - упаковок підгузків, 21 738 - одиниць постільної білизни та вживаного одягу/взуття. Зареєстровано 6588 - ВПО в базі на отримання гуманітарної допомоги.
Протягом року в Координаційних центрах надано консультацій із загальних питань - 6200 ; в тому числі по телефону більш 2000 , юридичних консультацій - 637, з питань зайнятості - 620, послуг ЦНАП - 30, культурних послуг - 1842, медичних - 1600, з питань ментального здоров’я – 18; послуг психолога - 390, послуг перукаря - 179, масажних послуг - 275, консультацій пенсійного фонду - 150, консультацій з питань ЖКГ - 168.
До того ж представниками Чеської гуманітарної організації «Людина в біді» в рамках реалізації проєкту SDC, Міжнародної організації з міграції (МОМ) Агентства ООН з питань міграції, БФ «Право на Захист» та ГО «Проліска» надається допомога з психологічної адаптації ВПО. В Центрах надається і інша допомога за підтримки Представництва Норвезької ради у справах біженців в Україні, Міжнародного Медичного Корпусу, Благодійної організації БФ «Восток СОС», Фонду Вадима Новинського, Фундації Дім Рональда Мак Дональда В Україні, УВКБ ООН.
З метою організації надання послуг в Координаційних центрах укладені меморандуми та угоди з:
1. Нижньотеплівською СВА Щастинського району Луганської області;
2. Станично-Луганською СВА Щастинського району Луганської області;
3. Широківською СВА Щастинського району Луганської області;
4. Сватівською МВА Сватівського району Луганської області;
5. Северодонецькою МВА Северодонецького району Луганської області;
6. Новоайдарським центром надання соціальних послуг
7. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області;
8. Луганським обласним академічним українським музично-драматичним театром.
9. Комунальним некомерційним підприємством Луганської обласної ради «Сватівська обласна лікарня з надання психіатричної допомоги»;
10. Луганською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України;
11. Сумською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України;
12. Луганським обласним центром зайнятості
13. Кіровоградським міськрайонним центром зайнятості
14. Сумським обласним центром зайнятості;
15. Кіровоградською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.І.Чижевського
16. Благодійним Фондом «Карітас Одеса УГКЦ»
17. Комунальним закладом Сумської міської ради «Сумська публічна бібліотека»
18. Одеською національною науковою бібліотекою
19. ФОП Компанієць Є.В. – транспортні послуги
20. ФОП Нечитайло Юрій Олександрович – сімейний лікар;
21. Масажистом Качмарчик Дарією Миколаївною;
22. Донецьким державним університетом внутрішніх справ;
23. Спеціалізованою дитячо-юнацькою школою олімпійського резерву з фігурного катання на ковзанах «Крижинка»
24. БО «Благодійним фондом «Восток -СОС»
25. ГО «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля» та їх освітнім центром для дітей «Змістовно»
26. ГО Фонд підтримки громадян Одеси «Ти- Україна»;
27. Терапевтом Лисичанського ЦПМСД Філімоновою Ольгою Миколаївною
28. Лікарем загальної практики КНП Сватівький ЦПМСД Воробйовою Тетяною Валентинівною.

Для роботи в зимовий період як Пункту обігріву кожний гуманітарний хаб забезпечений:
Генератор 2,8 кВт –2 шт.
Станція супутникового зв’язку Starlink
Маршрутізатор Netis MW5360Speed
Портативна мобільна зарядна станція 500 Вт
Універсальні мобільні батареї 20000mAh – по 2 шт.
Сонячна панель
Інфрачервоний обігрівач по 2 шт.
Акумуляторний світлодіодний ліхтар-прожектор на штативі з акумуляторним зарядним пристроєм
Газовий балон
Газовий кемпінговий обігрівач
Мережевий зарядний пристрій
Електрочайник
Запас питної води, в наявності чай, кава та цукор.

Щомісячно працівники РДА-РВА донатять на роботу хабів, перевезення та розвантаження гуманітарних вантажів, проведення заходів, надання послуг тощо одно-двуденний заробіток.

Житло для ВПО
В м.Кропивницький функціонують 2 соціальних гуртожитки:
- м. Кропивницький, вул. Генерала Шумілова, буд. 30, в якому станом на 01.08.2023 мешкають 11 ВПО з Луганської області, вільних місць 53
- с.Нове, вул. Металургів, буд. 34-г, на теперішній час мешкають 16 осіб з числа ВПО з Луганської області, вільних місць 55.

В м.Суми функціонують 2 соціальні гуртожитки тимчасового проживання (до 2 місяців):
- м.Суми, вул.Ахтирська, буд.31, проживає 1 ВПО з Луганської області, вільних місць 50.
- м.Суми, просп.Перемоги, буд.139, ВПО з Луганщини не проживають, вільних місць 52.

В м.Одеса продовжується співпраця з Представництвом Норвезької ради у справах біженців в Україні, з питання безкоштовного поселення ВПО у готелі на 5-7 діб з харчуванням, за 7 місяців скористались цією послугою понад 100 ВПО з Луганщини.

Взаємодія з військовими
Розпорядженням голови Щастинської РДА-РВА від 14 лютого 2023 року № 13 затверджено Районну програму підтримки територіальної оборони та Збройних Сил України на 2023-2024 роки. Але військові частини (вели переговори з в/ч А7276 та в/ч 4100) до райдержадміністрації офіційно так і не звернулись, тому з бюджету кошти не перераховувались.
Колективом Щастинської РДА-РВА були зібрані кошти:
- 18,0 тис.грн. для 93-ї окремої механізованої бригади на придбання автопокришок для мікроавтобусу, що перевозить поранених. Придбані автопокришки.
- 15,0 тис.грн. для військового 4-ї батареї 2-ї дивізії 53-ї бригади. Придбаний військовий, одяг, взуття та інше обмундирування.
- 16,0 тис.грн. для поліцейських Щастинського РВ УМВС в Луганській області. Придбані аптечки військові особисті.

Цивільний захист

Розпорядженням голови Щастинської РДА – начальника Щастинської РВА від 21 вересня 2022 року № 79 створено районний координаційний штаб з питань деокупації територій Щастинського району Луганської області.
Розпорядженням від 21 вересня 2022 року № 80 затверджено План дій щодо життєзабезпечення деокупованих населених пунктів на території Щастинського району Луганської області, зі змінами План затверджено розпорядженням від 07.10.2022 р. №95.
Розпорядженням від 31 жовтня 2022 року № 103 створено робочі групи для виконання плану дій щодо життєзабезпечення деокупованих населених пунктів на території Щастинського району Луганської області.
Розпорядженням від 26 грудня 2022 року № 131 створено Координаційний штаб з питань розгортання та організації роботи пунктів незламності.
Розпорядженням від 1 cічня 2023 року № 01 призначено відповідальну особу за питання відновлення Щастинського району від наслідків бойових дій – перший заступник Олександр Перов.
Розпорядженням від 09.05.2023 р. №30 створено координаційні групи зі стабілізації та реінтеграції деокупованих територій Щастинського району Луганської області.
Розпорядженням від 17 травня 2023 року № 31 затверджено план особливих заходів цивільного захисту Щастинського району Луганської області на 2023рік.
Розпорядженням від 12.06.2023 р. №40 створено Координаційний центр підтримки цивільного населення при районній державній адміністрації

З метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання і ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, надання допомоги постраждалому населенню була переглянута та за затверджена розпорядженням голови Щастинської РДА-РВА від 03.03.2023 № 18 в оновленому вигляді номенклатура місцевого матеріального резерву для запобігання виникнення і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території Щастинського району Луганської області.
Станом на 31.12.2023 року в матеріальному резерві Щастинської РДА-РВА знаходиться.
моторне мастило 15W40 – 12 л.;
моторне мастило 10W30 – 2л.;
генератор 2,8 кВт – 6 од.;
генератор 7,5 кВт – 1 од.;
генератор потужністю 8,5 кВт – 1од.;
генератор 7 кВт – 12 од.;
бензопила – 1 од.;
зварювальний апарат – 1 од.;
бензокосилка – 1 од.;
перфоратор – 1 од.;
зарядна станція - 1 од.;
електрообігрівач УФО – 6од.;
електрообігрівач – 1 од.;
кутова шліф машинка – 1од.;
зарядний пристрій для акумуляторів – 2од.;
ліхтар – 10 од.
ноутбук – 14 од.;
БФП – 10 од.;
рупор – 3 од.;
намет УСТ-56 – 1 од.;
човен – 1 од.;
страхувальний жилет – 4 од.;
візок вантажний – 1 од.

Матеріальні засоби отримані від благодійних організацій та придбані за кошти районного бюджету. В 2023 році з бюджету витрачено 504,820 тис.грн. Зберігання закупленого матеріального резерву здійснюється за місцем розташування Щастинської РДА-РВА в м.Кропивницький.
Поповнення матеріального резерву продовжується.
В подальшому під час деокупації та віддалення ліні фронту зберігання матеріального резерву планується здійснюватися м.Мирноград Донецької області та с.Мала Рогань Харківського району Харківської області. З місцевими органами влади з цього питання досягнуто домовленостей.
Як тільки буде дозволено в’їзд на деокуповану територію, готові їхати туди працювати18 працівників РДА-РВА.

Комунікаційна діяльність
Офіційний сайт Щастинської РДА-РВА актуалізовано, оновлено для більш зручного використання відвідувачами та полегшення подання електронних звернень.
На офіційному сайті Щастинської РДА-РВА протягом 7 місяців викладено понад 1000 інформаційних повідомлень, оприлюднені розпорядження з основної діяльності РДА-РВА, викладені звіти про підсумки розгляду звернень громадян. Робота щодо поповнення сайту продовжується.
На сторінці у Фейсбук викладено понад 1300 інформаційних повідомлень.

Масові заходи, які були проведені Щастинською РДА-РВА на базі гуманітарних хабів:
Акція «Ланцюг єдності» до Дня соборності України.
Акція «Ангели пам’яті» до Дня Героїв Небесної Сотні.
Дні довкілля з нагоди Міжнародного дня щастя та Дня Національної гвардії України.
Покладання квітів до Братської могили у День пам’яті та примирення
Захід до Дня захисту дітей в соціальному гуртожитку м.Кропивницький
Захід до Дня Конституції України «Маєш право знати»
Кінопокази до Дня Української Державності
Захід до Дня молоді «Віночок сплітаю - оберіг рідного краю».
Захід до Дня прапора та Дня незалежності України, з покладанням квітів та проведенням урочистої хвилини мовчання
Акція до Дня захисника України «Дякуємо за життя!»
Покладання квітів до пам’ятника жертвам Голодоморів
Заходи до Різдвяних та Новорічних свят із врученням подарунків дітям.

Перспективи роботи

Розробити та затвердити програму економічного та соціального розвитку Щастинського району на 2024 рік
Розробити та затвердити районну програму з питань соціального захисту, адаптації та соціалізації ветеранів війни.
Відновити роботу архівного відділу РДА.
Утворити координаційну раду з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності.
Продовжити розширення спектру послуг в Координаційних центрах допомоги ВПО, зокрема після відновлення роботи ЦНАПів Станично-Луганської СВА та Нижньотеплівської СВА надання адміністративних послуг в Кропивницькому та Сумському хабах.

Після деокупації територій Сєвєродонецького району та початку деокупації населених пунктів Щастинського району, як вже повідомлялось раніше Щастинська РДА-РВА планує переміститися до міста Мирноград Донецької області. Є домовленість з начальником міської військової адміністрації міста Миргород Юрієм Ключкою про виділення приміщення в будівлі міської ради для розміщення співробітників районної адміністрації. В подальшому, до деокупації смт.Новоайдар, Щастинська РДА-РВА планує переміститися до міста Кремінна. Переміщення плануються разом із керівництвом, працівниками та переміщенням матрезерву.

Ведеться пошук партнерів для відновлення інфраструктури громад Щастинського району, яких буде зкомуніковано з громадами для подальшої роботи та укладання відповідних документів про партнерство та допомогу.

Категория громадська рада