Наслідки атаки на енергосистему
Вночі ворог вкотре атакував Україну ракетами та дронами. Завдяки нашим Повітряним Силам ЗСУ було збито 67 повітряних цілей ворога. Енергетична інфраструктура не зазнала нових пошкоджень.
БАЛАНС В ЕНЕРГОСИСТЕМІ. Наразі в енергосистемі виробляється достатньо електроенергії для покриття споживання, але у вечірні години просимо споживати електроенергію ощадливо. Адже в енергосистемі працює значно менша кількість енергоблоків через активні ремонтні кампанії на теплових електростанціях, а також на деяких енергоблоках АЕС.
Нагадаємо, що у суботу для покриття вечірнього піку споживання енергосистема України брала аварійну допомогу від енергосистеми Румунії. Це ситуативний захід, який застосовується при недостатності потужностей власних електростанцій у певний проміжок часу для покриття споживання.
КОМЕРЦІЙНИЙ ОБМІН ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЄЮ З ЄС. Сьогодні у нічні години при низькому споживанні здійснювався експорт електроенергії у Польщу. Імпорт триватиме зі Словаччини увесь день, однак у вечірній пік споживання його обсяг незначний.
РЕМОНТИ. Триває літня ремонтна кампанія на атомних і теплових електростанціях та теплоелектроцентралях. Нагадаємо, що внаслідок масованих ракетних та дронових атак на енергосистему різного ступеня пошкоджень зазнали всі теплові електростанції країни, а також декілька гідроелектростанцій. Тож щоб відновитися і підготуватися до наступного опалювального сезону необхідно провести значні ремонти. Відновлювальні роботи постійно тривають і у магістральних мережах.
ЯК ДОПОМОГТИ ЕНЕРГОСИСТЕМІ
Допомогти енергосистемі може кожен: ощадливо використовуйте електроенергію у вечірні години, особливо з 19:00 до 22:00 включно, переносьте використання потужної техніки з вечірніх годин на день або ніч. Це допоможе зменшити навантаження на енергосистему у вечірній пік споживання та полегшить балансування.