Понад 3500 внутрішньо переміщених медиків працевлаштувалися в заклади охорони здоров'я
Унаслідок військової агресії росії багато медиків вимушені були залишити свої домівки та шукати інші місця для працевлаштування у більш безпечних регіонах України, де вони можуть продовжувати надавати медичні послуги.
Це відбувається з дозволу головного лікаря та військової адміністрації залишити ту чи іншу область і переїхати до іншого закладу охорони здоров’я. Наразі жодних ускладнень з кадровим забезпеченням у сфері охорони здоров’я немає.
Для того, аби дати можливість медичному працівнику працювати в медичних закладах інших регіонів країни, Міністерство охорони здоров’я врегулювало норми працевлаштування.
Зокрема, тимчасове залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. №414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України».
Станом на сьогодні, можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 3 536 внутрішньо переміщених медичних працівників.
Серед них: 1 758 лікарів, 1 170 фахівців (медичні сестри/брати, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевти), 608 технічних працівників.
Найбільше працевлаштованих медичних працівників, які вимушено переїхали до інших регіонів, зареєстровано у Дніпропетровській області – 460, Полтавській області – 318 та Львівській області – 312 осіб.
Найбільша кількість лікарів та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано на Львівщині – 290, на Дніпропетровщині – 155 та на Полтавщині – 125 осіб.
Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській області – 226, Харківській області – 142 та Полтавській області – 139 осіб.
Збір та узагальнення інформації щодо кадрових потреб у закладах охорони здоров’я регіонів МОЗ здійснює через систему MedData.
Щотижня відповідальні особи закладів охорони здоров’я подають до цієї системи оновлену інформацію щодо кількості внутрішньо переміщених медиків із розподілом їх за професійними групами (професіонали, фахівці, технічні працівники) та формою трудових відносин із закладом охорони здоров’я, як-от:
- зараховані на основне місце роботи;
- зараховані за сумісництвом;
- виконують професійні обов’язки поза основним місцем роботи, але табелюються за основним місцем роботи.
Інформація щодо наявності вакантних місць медичних працівників подається закладами охорони здоров’я до департаментів охорони здоров’я обласних військових адміністрацій. Ті далі інформують внутрішньо переміщених медичних працівників щодо цих вакансій та здійснюють загальну координацію процесу їх працевлаштування на території відповідних регіонів.
Важливо, що порядок влаштування на роботу в інший заклад охорони здоров’я для внутрішньо переміщених медичних працівників такий самий, як і в разі звичайного працевлаштування. Медики подають стандартний пакет документів.