![](/sites/all/themes/tiun/img/subd_ndar_herb.png)
Сьогодні відзначається 78-а річниця від вигнання нацистів з України
![](https://ndar.loga.gov.ua/sites/default/files/styles/360x260/public/news/5_902.jpg?itok=ZKzj8WuR)
Сьогодні відзначається 78-а річниця від вигнання нацистів з України
Україна у 40-і роки ХХ століття стала ареною кривавого протистояння двох тоталітарних режимів – комуністичного та нацистського. З початку радянсько-німецької війни у червні 1941 року та до моменту вигнання нацистів наприкінці жовтня 1944 року, наша земля була напоєна кров’ю мільйонів наших предків.
Із вигнанням нацистських окупантів Україна не отримала волі, а опинилася під іншим пануванням, результатом якого стали масові репресії та депортації, зокрема сотень тисяч українців, поляків та цілого кримськотатарського народу з півострова.
Сьогодні ж незалежна Україна стикнулася з ворогом, який став «ідейним наступником» та справжнім гібридом гітлерівської та сталінської ідеї – рашистськими військами путіна. Ця нова і не менш потворна ідеологія закликає росіян до геноциду українського народу, ракетних й артилерійських обстрілів мирних міст, відбір їжі у цивільних.
Україна сьогодні неймовірно високою ціною втримує крихку рівновагу демократичних цінностей та суспільного добробуту для Європи і решти цивілізованого світу, приймаючи на себе збройну агресію та терористичні акти у виконанні так званої «другої армії світу», яка вперто лізе воювати з мирним населенням та дитячими майданчиками.
Втім наша країна чинить запеклий опір окупантам, які все новими і новими хвилями обрушуються на лінії фронту наших захисників.
«Втеча росіян та повернення кордонів 1991 року не може гарантувати перемогу України над агресором у цій війні. Українці та люди в усьому світі мають знищити корінь рашизму та зробити все, аби не допустити реваншистських реінкарнацій «російського великодержавного шовінізму». І це не питання помсти або покарання ворога за їх злочини, це – умова виживання української нації», – наголосив начальник військової адміністрації Сергій Гайдай.