Прес-центр27 cічня 2022, 08:01

У Вінниці послугою раннього втручання охоплено понад 25 родин

На базі «Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» за участю Міністерства соціальної політики відпрацьовано і впроваджено комплексну сімейноорієнтовану послугу раннього втручання.
При центрі створено відділення, яке має п’ять спеціально облаштованих кабінетів. Команда фахівців різних галузей має можливість проводити комплексний огляд дитини й одразу приймати спільне рішення щодо заходів для її ефективного розвитку і догляду. Водночас спеціалісти надають психологічну підтримку батькам.
Команда раннього втручання складається із лікаря-психіатра, реабілітолога, психолога, логопеда, соціального педагога та координатора і починає працювати вже за два тижні після народження немовляти, якщо у дитини проявляються проблеми з розвитком.
«Консультуємо батьків, підказуємо, що у таких випадках робити, до кого звертатися, підбираємо методики раннього втручання. Разом з рідними визначаємо проблему, над якою починаємо працювати в першу чергу. Вони вирішують, у якому темпі буде проводитися робота (але зустрічі мають відбуватися не рідше одного разу на тиждень і тривати не менше 50 хвилин), де проходитимуть зустрічі – в центрі, вдома чи в інших місцях, де дитині буде комфортніше», - розповідає директорка закладу Світлана Демко.
Загалом за півтора року роботи команди до неї звернулося понад п’ятдесят сімей. У більшості випадків тривоги батьків, на щастя, були перебільшеними. Наразі цю послугу отримують понад 25 родин. І вже є перші успіхи: дехто з діток пішов у дитячий садок, декого направили в інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ). Серед них і хлопчик з порушенням аутистичного спектру. У 3,5 роки через важку форму захворювання, що призвело до інвалідності, мама не змогла оформити його навіть в ІРЦ, де мали б проводити з ним корекційні заняття. «Обрій» був її останньою надією. Завдяки фаховій роботі команди раннього втручання вже за два з половиною місяці у розвитку малюка відбулися зміни, що дозволили йому піти у дитячий садок. А у мами з’явилася можливість влаштуватись на курси крою і шиття, про які вона мріяла. Таким чином, жінка зможе заробляти на проживання й не залежатиме від соціальних виплат.