Допомога

Відповідно до Постанови Кабміну №94 від 26 січня 2024 р. змін зазнав також і порядок призначення і виплати допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Так, з 1 березня на період воєнного стану державна соціальна допомога призначається на 6 місяців, якщо у складі сім'ї є особа працездатного віку, яка:

             є особою з числа ВПО і не працює або не сплатила / за неї не сплачено ЄСВ протягом періоду, за який враховуються доходи; ТА/АБО

            повернулася після міграції/тривалого перебування за кордоном, не перебуває на обліку як ВПО і не працює або не сплатила/за неї не сплачено ЄСВ і яка звертається за призначенням допомоги не раніше ніж через 15 робочих днів після такого повернення.

         Зверніть увагу! Тривалим вважається перебування за кордоном не менше ніж 90 календарних днів.

Чи може бути призначена допомога, якщо в сім'ї є кілька непрацюючих осіб?

Так. В такому разі ці особи повинні:

▪️ бути зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні/перебувати на обліку як такі, що шукають роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання на момент подання заяви на призначення допомоги, АБО

▪️ здійснити заходи, що сприяють їх зайнятості (наприклад, працевлаштуватися, зареєструватися підприємцем, зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні тощо) протягом 2-ох місяців з дня призначення допомоги.

 

              Важливо! Якщо особа не здійснила перелічених заходів протягом 2-ох місяців з дня призначення допомоги, або знялася з обліку в центрі зайнятості, виплата допомоги припиняється з наступного місяця.

Що ще важливо врахувати?

Вимога щодо працевлаштування НЕ застосовується до одного отримувача допомоги з сім'ї, якщо така сім'я:

         проживає на територіях бойових дій і ця працездатна особа доглядає за дитиною до 14 р. або дитиною з інвалідністю до 18 р., особою з інвалідністю, або особою, старше 80 р.;

         проживає на території, для якої бойові дії завершені чи території, що не включена до Переліку Мінреінтеграції, але у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти, що розташовані у територіальній громаді, в якій проживає сім'я, відсутні місця або навчання повністю або частково проводиться в режимі онлайн.

 

Допомога на проживання ВПО включається до середньомісячного сукупного доходу при призначенні допомоги малозабезпеченій сім'ї.

Якщо під час отримання допомоги буде встановлено, що особи з членів сім'ї перебували за кордоном більше ніж 90 календарних днів і продовжують перебувати там на момент проведення перевірки орган соціального захисту населення повідомляє отримувачу про необхідність подання протягом 30 календарних днів підтвердних документів про неотримання будь-яких виплат в країнах перебування. В разі неподання таких документів в строк, розмір допомоги автоматично перераховується без урахування у складі малозабезпеченої сім'ї особи, яка виїхала.

УСЗН Щастинської РДА було переміщено до Кіровоградської області, м. Кропивницький, вул. Чарльза Дарвіна, 25.

Телефон для звернень: 0667844612.

Електрона адреса: utszn_naydar@ukr.net

   Управління соціального захисту населення Щастинської районної державної адміністрації Луганської області повністю відновило свою роботу щодо надання послуг соціально вразливим верствам населення, внутрішньо переміщеним особам, які потребують отримання соціальних допомог, пільг, тощо в частині надання роз’яснень, консультацій, рекомендацій, також перегляд  та опрацювання баз ВПО, АСОПД, ЄІСС, ЦБІ.

 

    Щастинською районною державною адміністрацією та УСЗН Щастинської РДА  проведено п'ять засідань  комісії щодо розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, про призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення, щодо проведення перерахунків  в зв'язку із зміною складових формули, за якою розраховується грошова компенсація та зі зміною  показників опосередкованої вартості спорудження житла.

В зв'язку зі змінами внесеними до постанови Кабінету Міністрів України № 280 від 18.04.2018  постановою КМУ№ 263 від 24.03.2023 Управлінням проведено роз'яснювальну роботу 22 заявникам щодо можливості  звернутися за місцем перебування на обліку в базі даних як  внутрішньо переміщена особа за виплатою грошової компенсації.

В свою чергу проводиться робота інформаційної компанії серед внутрішньо переміщених осіб щодо неприпустимості зловживання статусом ВПО (залишення території України, повернення на постійне місце проживання тощо).

- працівники управління приймають участь в Координаційному центрі допомоги ВПО Луганської області в Кіровоградській області, де щодня видаються продуктові набори, предмети одягу та гігієни, надають консультації з різних питань.