![](/sites/all/themes/tiun/img/subd_ndar_herb.png)
Щастинська районна державна адміністрація повідомляє наступне:
![](https://ndar.loga.gov.ua/sites/default/files/styles/360x260/public/news/izobrazhenie_2021-03-25_085858.png?itok=8y45NPxE)
Відповідно до Програми діяльності КМУ України, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути», Міністерство цифрової трансформації запустило національний проєкт з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», основною метою якого є навчити 6 млн українців цифровій грамотності за 3 роки.
Наприкінці грудня 2019 року Мінцифри провела перше в історії України соціологічне дослідження цифрових навичок громадян. За даними дослідження, 53% українців не мають базового рівня цифрових навичок, а 15,1% з них віком 60-70 років не володіють цифровими навичками взагалі. При цьому, 47% громадян віком від 18 до 70 років зацікавлені в навчанні цифровим навичкам.
Проєкт Дія. Цифрова освіта має дві складові:
- Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності –
- Мережа цифрових оффлайн-хабів з більш ніж 6000 хабів цифрової освіти по всій країні. (https://osvita.diia.gov.ua/hubs).
На сьогодні зазначеною онлайн-платформою скористалися 489.000 українців.
На платформі вже доступно 50+ освітніх онлайн-серіалів з різних тем: “Базові цифрові навички”, “Штучний інтелект”, “Цифрові навички для вчителів”, “Кіберняні” тощо.
- межах даної платформи також було запущено “Цифрограм”
національний тест на цифрову грамотність. (https://osvita.diia.gov.ua/digigram).
Мережа цифрових хабів постійно оновлюється і доповнюється новими локаціями.
Міністерство цифрової трансформації України підтримує Європейський тиждень цифрової грамотності 2021. Цього року він відбудеться: 22 - 28 березня ( https://alldigitalweek.eu/ ).
Сьогодні, цифрова грамотність так само важлива, як вміння писати, читати і говорити. Від рівня цифрової грамотності залежить не лише комфорт проживання в країні цифрових сервісів, але й конкурентоспроможність кожного українця. Міністерство цифрової трансформації України хоче використати можливість Європейського тижня цифрової грамотності для:
- привернення уваги українців різного віку та спеціальності до цієї теми;
- заохочення до безкоштовного навчання;
- демонстрації аналітики (де ми є, куди хочемо прийти);
- надати можливість отримати певний досвід / переваги саме в цей тиждень.
Отже Щастинська районна державна адміністрація запрошує всіх бажаючих приєднатися до тижня цифрової грамотності серед населення.