![](/sites/all/themes/tiun/img/subd_ndar_herb.png)
У другу неділю вересня до окупації на Луганщині традиційно проводили етнофестиваль «Стежками Лемківщини»
![](https://ndar.loga.gov.ua/sites/default/files/styles/360x260/public/news/4_1303.jpg?itok=qeQ3NZmI)
На початку вересня до окупації на Луганщині традиційно проводили етнофестиваль «Стежками Лемківщини». Робили ватру, співали традиційні пісні, родини лемків збиралися з усієї країни. Адже більше 60-ти сімей лемків примусово депортували у 40-х роках з Польщі до невеличкого села під Луганськом із символічною назвою «Переможне».
росіяни вже сотні років ведуть політику примусової депортації - їх антилюдські методи впливають чи не на кожне покоління. У День пам'яті українців — жертв примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944—1951 роках нагадаємо про їх шлях, страх, який передається в спадок та українську самоідентифікацію.
Читати далі: http://loga.gov.ua/.../u_drugu_nedilyu_veresnya_do...